Ministranti

 

Ministranti, Foto: Marsel Gomboc

Ministranti, Foto: Marsel Gomboc

Sedem ministrantov bolj ali manj redno sodeluje pri bogoslužju v župnijski cerkvi na Dovjem in na podružnici v Mojstrani. Ministrantska služba je namenjena predvsem fantom, vendar v svoje vrste z veseljem sprejemajo tudi dekleta. Med tednom je udeležba neobvezna, vendar pa zaželena, na pomoč pa pristopijo tudi ostali farani. Ministrantske vaje so navadno enkrat mesečno, pred večjimi prazniki pa pogosteje in so namenjene vajam za praznično bogoslužje. Ministrantje si zaslužijo vso pohvalo, saj so prvi duhovnikovi pomočniki pri sv.mašah in skrbijo z drugimi za to, da je bogoslužje slovesno in da je tudi po »tehnični plati« vse tako kot mora biti.

Grb Dovje

Oznanila

Urnik sv. maš

torek in sobota: 19h (v zimskem času ob 18h)

nedelja: 10h

Urnik sv. maš v Vratih in na Kredarici