Križ na Borovju

Križ na Borovju je bil prvotno narejen samo iz dveh vej, kasneje pa je domačin Slavko Zalar izdelal novega in ga postavil na praznik sv. Jožefa, 19. marca 1999. Blagoslov je 29. aprila, na god sv. Katarine Sienske, sozavetnice Evrope, opravil takratni dovški župnik Franc Urbanija. Na križu je pritrjeno srce, ki nosi pomenljive besede prošnje za tukajšnje prebivalce: »Gospod BOG, blagoslovi to čudovito dolino, njene prebivalce pa ohrani v zdravju, sreči in ljubezni. + «

Ponovna postavitev novega križa zaradi dotrajanosti prejšnjega, je bila izvedena na veliki četrtek, 21. aprila 2011, s pomočjo prvotnega avtorja, domačina Slavka Zalarja ter drugih pomočnikov z Dovjega. Blagoslov je opravil dovški župnik g. Franc Juvan ob navzočnosti avtorja in nekaterih faranov župnije Dovje na god Srca Marijinega, 18. junija 2011. Pri molitveni prošnji v srcu križa je bila dodana-vklesana še beseda »mir« kot trajna prošnja za mir v svetu.